Радио Милева

Важен ден во нивниот живот: Дупла прослава во домот на Милена Антовска и нејзиниот сопруг

Важен ден во нивниот живот: Дупла прослава во домот на Милена Антовска и нејзиниот сопруг
фото: принтскрин/инстаграм

Изминатиот викенд некои од познатите личности имаа големи поводи за славење.

Така некои славеа годишнина од брак, некои роденден…кој – како.

Македонската водителка Милена Антовска и нејзиниот сопруг Гордан исто така славеа.

Имено, тие го славеа на ќерката Лана Марија која наполни 3 години.

фото: принтскрин/инстаграм

Освен роденденот, Милена и Гордан исто така ја крстија и нивната ќерка, па имаа дупла прослава односно и роденден и крштевка.

По тој повод, Антовска на својот „Инстаграм“ објави фотографија од прославата, а во описот напиша:

– Трет роденден на Лана Марија и крштевка на еден од најголемите христијански празници Успение на Пресвета Богородица.

фото: принтскрин/инстаграм

За ова прилика, водителката облече бел фустан, а своето девојче одбра модна комбинација во зелена боја.

Тука е и роденденската торта…

фото: принтскрин/инстаграм

Среќен роденден, да е жива и здрава ќерката!

Останати вести од Радио Милева