Радио Милева
строг шеф

Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од „ЅГ“ поради прекршување на правилата, а Саша Поповиќ оваа водителка ја избркал од Гранд поради лапсус

Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од „ЅГ“ поради прекршување на правилата, а Саша Поповиќ оваа водителка ја избркал од Гранд поради лапсус
фото: принтскрин/јутуб

Teмата за дисквалификација на Вања Кнежевиќ се уште е главна во медиумите.

Имено, кандидатката беше исфрлена од „Ѕвездите на Гранд“ откако на „Инстаграм стори“ упати навредливи содржини за Јелена Карлеуша и музичкото шоу, а сега некои се потсетија на уште еден сличен пример од минатото.

Имено, ретко кој се сеќава на Љубинка Буба Добросављев која во 2011 ги водеше „Ѕвездите на Гранд“ и доби отказ на оваа работна позиција.

фото: принтскрин/јутуб

По големата грешка за време на финалето на „Ѕвездите на Гранд“, Буба добила отказ.

Наводно водителката правила многу грешеки за време на програмата, а публиката се жалела на неа. Таа  во секоја речница го повторувала зборот суперфинале, а и ги измешала и броевите на кандидатите.

фото: фејсбук

„Се уште не разговарав со Саша Поповиќ за следните ангажмани. Инаку, концептот на емисијата е секоја година да се менуваат водителите, па не е ништо чудно“, изјави водителката во една прилика.

По оваа сезона „Ѕвездите на Гранд“ ги водеа Ана Севиќ и Милан Митровиќ.

Останати вести од Радио Милева