Радио Милева
нов изглед

Ване Маркоски направи мала, но впечатлива промена – како ви се допаѓа? (фото)

Ване Маркоски направи мала, но впечатлива промена – како ви се допаѓа? (фото)
фото: принтксрин/инстаграм/ване маркоски

Водителот Ване Маркоски важи за еден од најпознатите ТВ водители кај нас.

Тој пет години беше дел од екипата на Канал 5 телевизија, но пред неколку месеци се одлучи да направи промена. Имено, Маркоски ја прекина соработката со спомнатата телевизија, па сега е дел од Македонска радио телевизија.

фото: фејсбук

Нова работа, нови колеги, нова атмосфера, нови активности….но и нов изглед на водителот. Имено, Ване е активен на социјалните мрежи и често знае да сподели фотогорафии од студио, од работа…

фото: принтксрин/инстаграм/ване маркоски

Така беше и овој пат кога Маркоски сподели селфи од просториите на МРТ. Меѓутоа, она што може да се забележи дека има Ване има нов изглед.

Тој,направи мала, но впечатлива промена. Имено, водителот повеќе нема брада или барем не е толку изразена како претходно

фото: принтксрин/инстаграм/ване маркоски

Како ви се допаѓа Ване со новиот изглед?

Останати вести од Радио Милева