Радио Милева

Вакво име не сте слушнале досега: Пипа Мидлтон на својот син му даде дури три имиња

Вакво име не сте слушнале досега: Пипа Мидлтон на својот син му даде дури три имиња
Foto: Tanjug AP, Instagram

Родената сестра на кејт Мидлтон, Пипа Мидлтон, го донесе на свет првото дете пред еден месец, но името на нејзиниот наследник се уште не беше објавено.

Сепак, британските медиуми не отстапија од намерата да го откријат името кое Пипа и нејзиниот сопруг Џејмс Метјуз му го дадоа на синчето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pippa Middleton Matthews (@pippa.middleton.matthews) on

Тие го крстија Артур Мајкл Вилијам, а името има посебна симболика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pippa Middleton Matthews (@pippa.middleton.matthews) on

Првиот дел од името е посветен на братот на Џејмс кој починал на 22 години, Мајкл е името на таткото на Пипа, а последното име го симболизира принцот Вилијам.

Останати вести од Радио Милева