Радио Милева

Ваква торта не сте виделе досега: Дарко Лазиќ го прослави 29-от роденден (фото)

Ваква торта не сте виделе досега: Дарко Лазиќ го прослави 29-от роденден (фото)
фото:дарко лазиќ/инстаграм/фан пејџ

Српскиот пејач Дарко Лазиќ го прослави својот 29-ти роденден, а неговата свршеница Марина и тој споделија неколку фотографии од семејната прослава.

Она што веднаш се забележува е дека и двајцата беа облечени во црно, додека нивниот син Андреј беше облечен во жолто комплетче.

фото:принтскрин/инстаграм/марина гагиќ

Среќното семејство позираше пред балони и колачи, а насмевките јасно покажаа колку добро се забавуваат.

Дарко, меѓу другото, доби торта во форма на кутија Ролекс и часовник, кој е ист каков што тој веќе има.

Еве како изгледаше познатата торта Ролекс што ја доби Дарко, според неговиот модел на часовник:

фото:принтскрин/инстаграм/марина гагиќ

Останати вести од Радио Милева