Радио Милева

Ваква никогаш не се појавила јавно: Кејт Мидлтон испиена во лицето, бледа и со подочници (фото)

Ваква никогаш не се појавила јавно: Кејт Мидлтон испиена во лицето, бледа и со подочници (фото)
фото:инстаграм

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го прослави 38-от роденден и покрај реакциите од Велика Британија и светот по неколкудневните скандали, откако Меган и Хари решија да се повлечат и да се разделат од кралското семејство.

Поточно, Кејт доцна попладнето пристигна во замокот со својот син, а наместо да биде среќна и насмеана на нејзиниот роденден, фотографиите покажуваат дека е тажна, со испиено лице и подочници.

фото:профимедиа

Јасно е дека драмата што се случува во семејството ги потресе сите, а Кејт се чини дека претставува колатерална штета во сè, бидејќи дури и нејзиниот роденден не можеше да го слави како што и доликува.

Војвотката го поминала целиот ден во семејниот амбиент.

Останати вести од Радио Милева