Радио Милева

Ваква не сте ја виделе: Еве како изгледа Лила без грам шминка (фото)

Ваква не сте ја виделе: Еве како изгледа Лила без грам шминка (фото)
фото:лила филиповска/инстаграм/принтскрин

Кога ќе се каже Лила, нема потреба да се дополнува со: која Лила? Таа е неприкосновена во својата работа, а неколку години наназад популарноста ја искористи и за инфлуенсерство во кое повторно е на врвот кај нас.

Сме ја виделе во разни изданија и како да не постои такво во кое не била, но исклучоци секако има. Едно од тие е што ретко ја гледаме без шминка бидејќи секогаш е скоцкана од глава до пети и ништо не е оставено на случајност.

 

View this post on Instagram

 

Your life is as good…as your mindset ✌️

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Кога сме кај изгледот и инфлуенсерството, Лила често препорачува, рекламира и употребува разни третмани и козметика за нега, подмладување, одржување на кожата.

Ефектот од тоа Лила реши да го покаже во едно свое „стори“ на Инстаграм каде е во домашно издание без шминка.

фото:лила филиповска/инстаграм/принтскрин

Мазна кожа, изеданачен тен без брчки, а во преден план беа полните усни кои ги напрчи за подобар ефект во недостиг на шминката.

фото:лила филиповска/инстаграм/принтскрин

Веруваме дека резултатот по објавите без шминка е постигнат, па повеќето од следбеничките на Лила ќе бараат дополнителен совет кога е негата за лице во прашање.

Останати вести од Радио Милева