Радио Милева

Вака Тијана Дапчевиќ реагираше на критиките дека многу често објавува фотографии од синот (видео)

Вака Тијана Дапчевиќ реагираше на критиките дека многу често објавува фотографии од синот (видео)
фото: принтскрин/инстаграм

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ е активна на социјалните мрежи.

Имено, таа секојдневно објавува фотографии од своите активности, ангажамани, актуелни случувања или дел од приватниот живот.

Пејачката за мондо.рс ги коментираше своите фотографии од „Инстаграм“, па и откри зошто речиси никогаш не објавува фотографии со својот сопруг Милан Дапчевиќ.

фото: принтскрин/јутуб

„Милан е човек од сенка. Милан е човек кој не сака претерано да се фотографира. Додека работевме заедно, додека се уште беше мој продуцент, тој беше во фазонот – оди ти да се фотографираш…Сега многу му е полесно бидејќи во последните неколку години се занимава со земјоделство и сега сум супер не морам да се сликам, да одам секаде со тебе…“ вели Тијана.

Таа откри дека добивала многу критики дека претерено објавува фотографии со нејзиниот син Вук.

фото: принтскрин/јутуб

„Тој е моето сонце и месец, море и езеро. Многумина ми забележуваат што често објавувам слики од Вук на „Инстаграм“. Не гледам причина зошто, јас сум јавна личност, а тој кога ќе одлучи дека не сака да се фотографира, јас ќе ја почитувам неговата желба, но дотогаш ќе се фотографира. А сака да се слика и да биде во центарот на вниманието“, вели пејачката.

Целото интервју погледнете го видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева