Радио Милева

Вака Северина го украси домот за Велигден, а на гости и дојде и нејзината мајка Ана (фото)

Вака Северина го украси домот за Велигден, а на гости и дојде и нејзината мајка Ана (фото)
фото:северина/инсатграм/принтскрин

Следбениците и обожавателите на пејачката Северина Којиќ досега немале можност да ѕирнат како изгледа нејзиното семејно гнездо каде живее со сопругот Игор и синот.

За промена, Севе реши да објави неколку фотографии од своето синче додека го украсува домот за Велигден, а со тоа да открие и делови од својот дом.

Малиот Александар заедно со мама ги средувал украсите, а им се придружила и баба Ана, мајката на Северина.

фото:северина/инсатграм/принтскрин

Среќната и задоволна баба се фотографираше заедно со внукот, но денот им беше посебно среќен и поради роденденот на Северина.

фото:северина/инсатграм/принтскрин

Инаку, мајката на пејачката, по породувањето со Северина, паднала во кома и во таква состојаба била пет месеци. Сепак, крајот имал убав завршеток пред 47 години.

Останати вести од Радио Милева