Радио Милева

Вака изгледаше свадбената торта на Борко Ристески и неговата сопруга

Вака изгледаше свадбената торта на Борко Ристески и неговата сопруга
foto: printscreen/instagram

Репрезентативниот ракомтарски голман Борко Ристовски и неговата партнерка Николина претходната година склучија граѓански брак, а викендов направија свадба.

Свадбата беше во еден луксезен македонски хотел, а на истата присуствуваа најблиските роднинии и пријатели на парот.

За оваа прилика, Борко беше облечен во одело, а невестата во бел фустан со поширок долен дел. На свадбата присуствуваше и нивниот син Душан кој во април оваа година ќе наполни една година.

Свадбената торта на познатиот пар беше со црно – златна боја, а на црниот дел со златни букви имаше испишано текст.

Специјална торта имаше и за синот на Борко, Душан која беше во бело – сина декорација.

За потсетување, Борко и кумановката Николина претходината година склучија брак кога сопругата беше во поодминета бременост, а сега парот направи веселба за најмилите.

Останати вести од Радио Милева