Радио Милева

Вака изгледаше синот на Влатко Стефановски како матурант (фото)

Вака изгледаше синот на Влатко Стефановски како матурант (фото)

Актуелен е периодот на матурите и матурските прослави, а матурантите завршуваат едно образовно поглавје од својот живот.

Синот на македонскиот гитарски виртоуз Влатко Стефановски, Јан Стефановски оваа година беше матруант, а заврши гимназија во НОВА.

Јан љубовта кон музиката ја наследи од својот татко, а веќе некое време свири на тапани како дел „Влатко Стефановски трио“.

фото: Принтскрин/инстаграм/влатколозаноски

Овие радосни вести ги објави гордиот татко на својот „Инстаграм“ профил, а честитките пристигнуваа од сите страни.

фото: Принтскрин/инстаграм

Со фотографии од матура се пофали самиот Јан кој на својот „Инстаграм“ објави фотографија од матурско табло.

фото: принтскрин/инстаграм

фото: Принтскрин/инстаграм

Од друга страна, ќерката на  Ана е на докторски студии во Италија, на Универзитетот во Падова

Имено, Влатко не ретко патува заедно со Јан и со Ана на настапите.

За потсетување, пред неколку дена во Скопје настапуваше Стинг, а пред концертот на Стинг настапи Влатко.

Останати вести од Радио Милева