Радио Милева

Вака изгледаше на аудицијата на „Ѕвездите на Гранд“: Не и предвидуваа успех, а сега е една од најпознатите српски пејачки! (фото)

Вака изгледаше на аудицијата на „Ѕвездите на Гранд“: Не и предвидуваа успех, а сега е една од најпознатите српски пејачки! (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Пејачките кои се промовираат во „Ѕвездите на Гранд“, оние што победиле, но и оние кои испаднале, не секогаш ја имаат популарноста која им се предвидува.

Пејачкта Ана Севиќ денес може да се пофали со совршена фигура, фризура и шминка.

Меѓутоа, во периодот кога јавноста ја запозна, изгледаше сосема поинаку. Ана на пошироката народна маса се претстави во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

фото:инстаграм/ана севиќ

Но, нејзиниот изглед во тоа време беше далеку поскромен, отколку денес. Тогаш многумина не и предвидуваа голем успех, меѓутоа, таа ги демантираше и изгради сјајна кариера.

фото:инстаграм/ана севиќ

Ана никогаш не криеше дека имала естетски операции. Призна дека вгради силиконски гради, а правеше естетски промени и на други делови од телото и лицето.

Останати вести од Радио Милева