Радио Милева

Вака изгледаше Антониа Гиговска на матура (фото)

Вака изгледаше Антониа Гиговска на матура (фото)
фото принтскрин/инстаграм

Младата Антониа Гиговска оваа година имаме прилика да ја гледаме во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде редовно ниже успеси и добива пофалби од членовите на жирито.

Оваа година Гиговска беше и дел од евровизискиот тим односно беше придружен вокал на Тамара Тодевска која не претставуваше на 64- иадание на Еврсонг со песната „Proud“.

 

View this post on Instagram

 

Горда сум на тебе!!!!!! ТЕ САКАМ @tamaratodevska ❤ We’re in the FINAL BABYYYY

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) on

Антониа изминатиот период престојуваше во Тел Авив каде се одржуваше Евровизија, а по финалето се врати во Македонија за да прослави матура.

По завршувањето на финалето, Антониа се огласи на својот „Инстаграм“ и истакна дека мора веднаш да се врати назад во Македонија.

Гиговска славеше матура, а за оваа прилика одбра розова комбинација.

фото: Принтскрин/инстаграм

фото: Принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева