Радио Милева
носталгија...

Вака изгледаа како мали: Ќе ги препознаете ли познатите брат и сестра, децата на најголемата балканска ѕвезда? (ФОТО)

Вака изгледаа како мали: Ќе ги препознаете ли познатите брат и сестра, децата на најголемата балканска ѕвезда? (ФОТО)

Секој човек ги чува спомените од најубавите моменти во животот. Особено родителите кои како стануваат се повозрасни, а нивните деца раснат, така се почесто се навраќаат на деновите на младоста и детството на своите деца, кои сите ние ги чуваме во вид на видеа или фотографии.

И познатите, па дури и оние најголемите ѕвезди не се исклучок. Така и најголемата балканска музичка ѕведа, фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ одвреме – навреме знае да се присети на времето кога нејзините Вељко и Анастасија беа мали дечиња, па да прошета по албумите со фотографии, а некои од нив дури и да сподели на социјалните мрежи.

Еве ја мама Цеца и нејзината неколкумесечна принцеза, како и ова прекрасно мало седмомесечно бебе – нејзината убавица Анастасија.

Анастаија својот шарм и убавина ги покажувала уште од мали нозе, особено откако малку пораснала и станала слатко девојченце.

Но една од најдрагите и најубави фотографии како што самата Цеца вели е онаа на која е фотографирана со нејзините деца,  братчето и сестричката Вељко и Анастасија во предшколска возраст.

Секако има уште многу други фотографии кои ги будат спомените на фолк дивата, како оваа од еден од летните одмори на Цеца со нејзините тогаш, два мали ангела.

Останати вести од Радио Милева