Радио Милева

Вака изгледа најстарата ќерка на сопртвеникот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ, која живее во Америка (фото)

Вака изгледа најстарата ќерка на сопртвеникот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ, која живее во Америка (фото)
фото:принтскрин/инстаграм

Сандра Митровиќ, најстарата ќерка на Жељко Митровиќ, сопственикот на ТВ Пинк, живее во Америка со години, каде се школуваше и каде стана одличен режисер.

Сандра (28) е мулти-наградувана режисерка и драматург, а на само 14-годишна возраст го сними својот прв краткометражен филм.

фото:инстаграм/принтскрин

Таа е една од ретките студенти што направи пренос во живо од познатата Ројал Алберт Хол, а седумте филмски остварувања го одбележаа нејзиното издигнување во светот на уметноста.

фото:инстаграм/принтскрин

Делато „Ostoja will move your piano“ освои голем број на светски фестивалски награди. Сандра ретко доаѓа во Белград, но затоа тато Жељко редовно е кај неа во Амрика на гости.

Останати вести од Радио Милева