Радио Милева

Вака изгледа милијардерот во кој е заљубена Ријана и едвај чека да ја ожени (фото)

Вака изгледа милијардерот во кој е заљубена Ријана и едвај чека да ја ожени (фото)
фото:инсатграм/ријана

Светските таблоиди со месци пишуваат дека популарната пејачка Ријана е лудо заљубена во бизнисмен од Саудиска Арабија, Хансан Џамил.

Извор за „Холивуд лајф“ трврди дека пејачката е вљубена до уши за Хансан, како и тоа дека тие веќе се забавуваат две години.

фото:принтскрин/инсатграм

Ако ја запроси утре, Ријана би му кажала „да“, тврди овој извор. Бидејќи Хансан не е јавна личност, тие не се појавуваат во јавност и затоа никогаш е се видени заедно.

Тој зад себе има еден брак, а неговото богатство се проценува на 1,5 милијарди долари. Неговото семејство е познато по тоа што често донира пари во хуманитарни цели.