Радио Милева

Вака изгледа македонската учесничка од „Ѕвездите на Гранд“ во 9-иот месец од бременоста (фото)

Вака изгледа македонската учесничка од „Ѕвездите на Гранд“ во 9-иот месец од бременоста (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

Поради пандемијата со коронавирусот оваа година стопирани се и „Ѕвездите на Гранд“ кои ќе продолжат со снимања на крајот на мај, па така една сезона наместо една ќе трае две години.

Како и во претходните години, така и оваа има неколку македонски учесници во регионалното музичко шоу.

Македонската учесничка Елена Миленковска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ кога дозна дека е бремена од нејзиниот сопруг, колегата Гуте Маринковиќ.

фото: принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

Гуте и Елена се запознаа во „Ѕвездите на Гранд“ во претходната година кога и двајцата беа под менторство на Ана Бекута.

Тие нивната љубов ја крунисаа со брак, а наскоро ќе станат родители на нивното прво дете, син.

фото: принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

„Ѕвезде Гранда“ парот на социјлните мрежи  несебично ги известува своите фанови за нивните активности и нови случувања.

Така, Миленковска неодамна влезе во 38та недела односно во 9 – иот месец од бремноста и наскоро нивното семејство ќе добие нов член.

Погледнете како изгледа Елена неколку дена пред породувањето.

фото: принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

фото: принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

 

фото: принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

 

фото: принтскрин/инстаграм/еленамиленковска

Останати вести од Радио Милева