Радио Милева

Вака изгледа Драгана Мирковиќ во костим за капење, без фризура и шминка (фото)

Вака изгледа Драгана Мирковиќ во костим за капење, без фризура и шминка (фото)
фото:драгана мирковиќ/принтскрин/инстаграм

Пејачката Драгана Мирковиќ за време на пандемијата на коронавирус изјави дека таа и сите блиски до неа се однесуваат одговорно кон себе и кон другите, со цел да се спречи ширењето на заразната болест која го исплаши целиот свет, па затоа се изолира со семејството во својот дом.

Сепак, сега кога авионите повторно почнаа да летаат, таа, почитувајќи ги сите мерки, реши да замине на годишен одмор.

Пејачката се одлучи за Ница, каде сака да летува, а за своите фанови сподели фотографии на Инстаграм, каде изрази радост затоа што повторно лета.

фото:драгана мирковиќ/принтскрин/инстаграм

Набргу по пристигнувањето во Ница, Драгана го облече костимот за капење и веднаш се фрли во водата, а потоа на сончање.

фото:драгана мирковиќ/принтскрин/инстаграм

Во таа прилика, таа направи „селфи“, кое го објави како дел од приказните на споменатата социјална мрежа, покажувајќи дека нема комплекси и дека сè уште може да му покаже на целиот свет како изгледа без тешка шминка и фризура.

Останати вести од Радио Милева