Радио Милева

Вака изгледа CV – то на Меган Марк во кое ги открива своите вештини (фото)

Вака изгледа CV – то на Меган Марк во кое ги открива своите вештини (фото)
фото: Профимедиа

Oткако Меган Маркл се омажи за принцот Хари и стана дел од кралското семејство, постојано е мета на медиумите кои го следат секој нејзин чекор.

Имено, пред две години во медиумите се појави кратката биографија односно CV- то на Меган Маркл кое тогаш не беше толку забележено.

Меѓутоа, британските медиуми сега повторно се потестија на CV- то на Меган и ги открија вештините на војвотката од Сасекс.

Меган овој документ го уредила пред да стане дел од член од кралското семејство. Не само што зборува четири јазици, туку таа тренирила и боречки вешитини посебно кикбокс.

фото: твитер

 

Освен кикбокс, Меган опишува дека има и талент за танцување односно балет и џез. Од јазици додава дека додатно шпански и француски.

Меган сега може да го искористи своето CV за алицирање за работа затоа што повеќе не е дел од кралското семејство.

фото: профимедиа

За потсетување, Меган и Хари одлучија да го напуштат кралското семејство и да бидат самостојни.

 

Останати вести од Радио Милева