Радио Милева

Вака изгледа белградската дизајнерка за која светските медиуми пишуваат дека е во врска со Деми Мур

Вака изгледа белградската дизајнерка за која светските медиуми пишуваат дека е во врска со Деми Мур

Во медиумите се појави вест дека актерката Деми Мур е во врска со српската креаторка Маша Манџука.

Според пишувањата на медиумите, актерката е три години во врска со Маша, но парот ретко се појавува заедно во јавност.

Изгледа дека по неколку пропаднати врски и три пропаднати брака, Деми успеа да ја најде среќата во љубовта и тоа со девојка.

Маша е родена во Србија, а моментално живее во Њујорк каде што ги завршила студиите. Работеше како костимограф во шоуто „Топ модел“.

Маша празниците ги помина со Деми и нејзиното семејство.

Погледнете како изгледа белградската дизајнерка, девојката на Деми Мур.

фото: facebook