Радио Милева
Празнично со најдрагите

Вака Емина Јаховиќ го славеше Бајрам: Ја покажа богатата трпеза и делови од луксузниот стан (фото)

Вака Емина Јаховиќ го славеше Бајрам: Ја покажа богатата трпеза и делови од луксузниот стан (фото)
фото:емина јаховиќ/инстаграм принтскрин

Пејачката Емина Јаховиќ славеше Бајрам, а на својот Инстаграм профил покажа богата, домашна трпеза што ја подготви по овој повод, но и импресивни делови од нејзиниот луксузен стан.

Емина овој празник го слави со својата мајка и децата, а на нејзината трпеза беа локалните специјалитети.

фото:емина јаховиќ/инстаграм принтскрин

Јаховиќ ја сними нејзината мајка како ја поставува масата, а деталите од нејзиниот стан ги привлекоа следбениците.

фото:емина јаховиќ/инстаграм принтскрин

„Благодарам, мамо“, рече пејачката во видеото.

фото:емина јаховиќ/инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева