Радио Милева

Вака Борко Ристовски го честиташе „Денот на вљубените“ на својата сакана (фото)

Вака Борко Ристовски го честиташе „Денот на вљубените“ на својата сакана (фото)

Македонскиот голман Борко Ристовски претходната година стави потпис во матично и заплива во брачните води со Николина.

Меѓутоа, парот тогаш не направи прослава туку свадбената церемонија беше на почетокот на оваа година.

Борко и Нина направија забава во познат луксузен хотел во Скопје, а веднаш по венчавката заминаа на пат бидејќи Борко имаше натпревари.

фото: принтскрин/инстаграм

Вчера, 14 февруари во западниот свет се слави како „Денот на вљубените“, а оваа традиција се прифати и кај нас.

Некои го празнуваа СВ. „Трифун“, а некои „Денот на вљубените“. Така многу вљубени парови вчераа го славеа денот на вљубените.

Некои го одбележаа со романтична вечера, со некое патување, со некој подарок за саканиот/саканата.

Борко во кратките приказни на „Инстаграм“ објави заедничка фотографија со Нина, а во описот напиша: „Среќен ден на вљубените, бебе мое“.

фото; принтскрин/инстаграм

За потсетување, Борко и Нина заедно го имаат и синот Душан кој во октомври оваа година ќе наполни две години.

фото: принтскрин/инстаграм