Радио Милева

Уживаат на Малдивите: Ќерката на Топалко е во врска со познатиот тенисер (фото)

Уживаат на Малдивите: Ќерката на Топалко е во врска со познатиот тенисер (фото)
фото: инстаграм

Ќерката на српскиот пејач Милан Топачковиќ Топалко, Хелена Топаловиќ е во врска со босанскиот тенисер Дамир Џумхур, пишуваат српские медиуми.

Иако новопечениот пар не објавува заеднички фотографии, сепак на социјалните мрежи објавувија фотографија со кои покажаа дека се во исто време, на исто место и на некој начина ја обелоденија нивната врска за која се пишуваше со месеци.

фото: Инстаграм

Хелена и Дамир моментално се наоѓаат на Малдивите каде што уживаат во својата љубов .Се што објави ќерката на Топалко на својот „Инстаграм“, истото тоа го објавува и Дамир, па парот ужива пиејќи котел покрај базен.

фото: Инстаграм

Потоа пробаа скиење во вода….

фото: Инстаграм

Исто така парот уживаше во романтичен перформанс на плажа. Се тоа се случуваше во исто време, а за тоа сведочат објавите на нивните „Инстаграм“ профили.

фото: Инстаграм

Освен тоа, Хелена се пофали како нејзиниот сакан ја држи за рака додека спие.

фото: Инстаграм

Дали после овие објави официјално ќе ја потврдат врската останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева