Радио Милева

Уште на мали нозе со моден погодок: Мама Тамара се пофали со новата фризура на Хана (фото)

Уште на мали нозе со моден погодок: Мама Тамара се пофали со новата фризура на Хана (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Една од најактивните корисници на социјалните мрежи дефинитивно е пејачката Тамара Тодевска која често објавува фотографии и ги известува корисниците за своите активности.

Најчесто објавува видеа, фотографии од неа или нејзината ќерка Хана која со своите реакции ќе ве освои на прва. Дури и има прекрасни модни комбинации кои одлично и стојат на нејзините години.

 

View this post on Instagram

 

Eve so kogo si imam jas rabota😂😍🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️❤️💋🤣

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on


Деновиве, мама Тамара и Хана посетија фризерско студио, а и овој момент пејачката не го криеше и го сподели на социјалните мрежи.

Имено, во кратките приказни на „Инстаграм“, Тодевска се пофали со новата фрузира на ќеричката која секогаш знае како да позира.

фото: Принтскрин/инстаграм

Инаку, Тодевска неодамна стана мајка за вторпат, односно го има синот Дарен.


Токму своето слободно време го поминува со нејзините најмили, а некогаш знае и да го покаже Дарен.

Неодамна, во една емисија Тамара изјави дека Хана и Дарен ја промениле, ја дефинирале како личност.

Oваа година Тамара ќе не претставува на Евровоизја во Тел Авив, а на својот „Фејсбук“ јавно се обрати и кажа дека таа вечер ќе пее за ќерката Хана.

Останати вести од Радио Милева