Радио Милева
мислев, мене нема да ме фати...

Уште една млада пејачка заразена со Ковид 19: „Ме боли секој дел од телото, примам инфузија… епа короно, нема да може“

Уште една млада пејачка заразена со Ковид 19: „Ме боли секој дел од телото, примам инфузија… епа короно, нема да може“

Коронавирусот не ги заобиколи ниту познатите личности. Многумина од нив заболеа од вирусот на 21век, некои поминаа со полесни симптоми, некои со потешки, а некои ја изгубија битката.

Уште една млада пејачка деновиве се бори со короната. Имено, Марија Микиќ откри дека веќе осум дена е зарезена со Ковид 19.

Таа откри дека ја боли секој дел од телото и дека прима инфузија.

– Па, и Инстаграм не е целиот тој гламур, убаво монтирани слики каде сме нашминкани и средени. Корона 8ми ден. Излегов од дома само за да примам терапија и инфузии. Луѓе, ова не е наивно“, напиша Марија во описот на фотографијата.

„Чувајте се и чувајте ги своите. Мислиме дека сме посилни од се’ и од она: „Ма, нема мене да ме фати“. И после доаѓаш до тоа да те боли цело тело. Епа короно, нема да може“ – порача пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Mikic (@wwwmarijamikiccom)

Останати вести од Радио Милева