Радио Милева
Само напред!

Упорноста вроди со видлив резултат: Тамара Тодевска се стегна во тесни фармерки за да покаже колку е ослабена (фото)

Упорноста вроди со видлив резултат: Тамара Тодевска се стегна во тесни фармерки за да покаже колку е ослабена (фото)
фото:тамара тодевска/инстаграм/мартин трајановски

Корона пандемијата не ја спречи пејачката Тамара Тодевска постојано да вежба во теретана, да слабее, да води здрав начин на живот и да билда имунитет.

Откако на свет го донсе своето второ дете, синчето Дарен, пејачката Тамара Тодевска активно се препушти на намалувањето на вишокот килограми во постпородилниот период.

Оттогаш поминаа две години, а по напорните тренинзи, здравата исхрана и третманите во салони за убавина, пејачката се пофали дека постигнала одлични резултати.

Имено, Тамара на својот Инстаграм објави фотографија на која носи тесни фармерки и маичка, а моделот на фармерките особено ги нагласи заслабените нозе на Тамара.

Очигледно задоволна од постигнатото, таа почувствува потреба тоа да го сподели со своите следбеници и обожаватели, а со тоа да докаже дека е истрајна во намерите кои ги зацртала во својата глава.

фото:тамара тодевска/инстаграм/принтскрин

Инаку, изминатите неколку месеци Тамара се „цеди“ на најјако во теретана, а за трудот доби награда, лична сатисфактија и мотивација да продолжи со исто темпо на физичка активност и здрави навики.

Останати вести од Радио Милева