Радио Милева
Силна поддршка

Ултра згодна дама: Сопругата на шеф Марк со долгите тенки нозе во тесни фармерки изгледа како манекенка (фото)

Ултра згодна дама: Сопругата на шеф Марк со долгите тенки нозе во тесни фармерки изгледа како манекенка (фото)
фото:марк де јонг/фејсбук

Шеф Марк Де Јонг стана препознатливо лице во Македонија преку ТВ проектот „Брза кујна“ кој на телевизија Сител се емитува веќе неколку години. Марк е една од оние јавни личности што не ја сокрива приватноста, а со тоа нема проблем и да ги покаше своите сакани.

Најголем дел од приватните фотографии кои ги објавува се заедно со сопругата Василка која многу често знае да ја спомене во интервјуата.

-Сопругата најмногу ги сака сосовите што ги правам, бидејќи во секое јадење треба да има сос, тоа е француска кујна. Тоа е вкусот што ја дава целината на јадењето, вели Марк во една прилика.

фото:марк де јонг/фејсбук

Шеф Марк и госпоѓа Василка често сакаат да патуваат, но годинава поради коронавирусот како и останатите, беа спречени да одат подалеку од границите на земјата.

Неодамна споделија моменти од едно такво патување во Маврово каде одмораа во хотел и се релаксираа, а Марк не пропушти да  сподели на својот профил на Фејсбук.

фото:марк де јонг/фејсбук

Од приложеното може да се забележи дека неговата понежна половина изгледа ултра згодно, па во тесните црни фармерки изгледа како манекенка со долгите и витки нозе.

фото:марк де јонг/фејсбук

Госпоѓа Василка ја одржува својата линија со вежбање во теретана, а неодамна видовме и дека му е поддршка на сопругот во намалувањето на килограмите.

А покрај ваква згодна дама нема сомнеж дека Марк ја има најголемата мотивација.

Останати вести од Радио Милева