Радио Милева
љубовни насмевки под маски

Уловени среде улица: Поранешната сопруга на Том Круз ужива во љубовта со готвач

Уловени среде улица: Поранешната сопруга на Том Круз ужива во љубовта со готвач
фото: Прифимедиа/BrosNYC / BACKGRID / Backgrid USA

Американската актерка Кејт Холмс (41) и нејзиното ново момче Емилио Витоло (33) биле фотографирани додека оделе во музеј во Њујорк, а по тој повод, и покрај маските на лицата, може да видат колку се среќни и дека не ја симнуваат насмевката.

Имено, неразделната двојка ужива во романтична врска веќе неколку месеци, и тие се однесуваат како сосема обичен пар – се возат со метро и јавен превоз, јадат улична храна и шетаат без телохранители.

Тие навистина живеат „нормален“ отколку холивудски начин на живот и уживаат во слободата на движење.

Заминале во музеј, а потоа отишле на романтична прошетка во паркот Вашингтон Сквер, каде биле фотографирани од папараците.

фото: Профимедиа

41-годишната актерка и 33-годишниот готвач цело време се држеле  за рака, а дури и заштитната маска не можеле да ги сокрие нивните насмевки.

Кејти носела сив капут, сини фармерки, а одоздола носела сива блуза, додека згодниот Емилио имал темно сиво палто, сива маичка во риги и морнарски фармерки. Тие одговараат на нивните комбинации на облека и се чини дека уживаат во времето што го поминуваат заедно.

фото: Профимедиа

И двајцата носеле црни заштитни маски на лицата среде нов бран на пандемија со  коронавирусот  и се обиделе да одржат физичко растојание од другите луѓе.

Останати вести од Радио Милева