Радио Милева

Тијана Дапчевиќ проговори за проширувањето на семејството: „Во 2019-та сакам бебе“

Тијана Дапчевиќ проговори за проширувањето на семејството: „Во 2019-та сакам бебе“

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ постојано е на адреса Белград –Скопје каде што доаѓа поради своите професионални и приватни активности.

Имено, Тијана до неодамна ја играше улогата на Ула во серијата „Преспав“ , па поради својот актерски ангажман немаше многу време за одмори.

По сите завршени активности, Тијана успеа да најде слободно време и да замине на зимување заедно со нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ и синот Вук.

 

View this post on Instagram

 

Mi❤️❤️💫👪 #wien

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

„Имам една желба за 2019та година. Сакам да станам мајка. Ако не наредната година тогаш во 2020. Млада сум“ изјави Дапчевиќ во интервју за еден српски портал.

 

View this post on Instagram

 

Mi❤️❤️💫👪 #wien

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Таа откри дали би прифатила да се реализира како мајка со вештачко оплодување.

„Кога ќе дојде време за тоа, ќе видиме. Од оваа перспектива можам да кажам дека ќе го направиме тоа и тоа да видиме што Бог ќе ни подари“ вели Дапчевиќ.

Пејачката откри дали поради популарност би ја жртвувала својата кариера.


„Не, тој филм нема да го гледате. Тоа не е моја шолја со чај. Пред се, кон себе не можам да бидам лицемерна, ниту да бидам лицемрна кон публиката која ме следи толку години. Не се срамам од ништо во својот живот, ниту пак заборавам нешто што сум го направила во последните 25 години“ искена е Тијана.

Иако многу поп пејачи тврдат дека се слабо платени, Тијана ги демантираше овие тврдења.

 

View this post on Instagram

 

🎶🎈

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on


„Јас сум супер.Ништо не ми недостига. Имам сопруг кој работи. За промена“ вели пејачката.

На прашањето дали богато се омажила, Дапчевиќ одговори:

„Па, тоа ти велам“.

За потсетување, Тијана и Милан заедно го имаат синот Вук, а таа досега неколку пати истакна дека сака повторно да стане мајка.

Нејзината сестра Тамара Тодевска неодамна стана мајка по вторпат односно на свет го донесе синот Дарен, а Тијана стана тетка.

Останати вести од Радио Милева