Радио Милева

Учесникот од „Ѕвездите на Гранд“ се обиде да се самоубие

Учесникот од „Ѕвездите на Гранд“ се обиде да се самоубие
фото: прнтксрин//јутуб

Сношти се појави вест дека еден маж (42) од Припоље се качил на Шараповски мост и се заканувал дека ќе скокне од мостот и ќе самоубие.

На лице место излегла полицијата, противпожарната единица и Брза помош.

По разговорот со преговарачот и командирот на полицијата, мажот се откажал од намерата да скокне од мостот и да изврши самоубиство.

Според сознанијата, станува збор за Мерзан Тахировиќ, поранешен учесник во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

фото: принтскрин/јутуб

Мерзан е познат по тоа што се прослави како „најлош кандидат“ во ова шоу, а често имаше конфликти со жирито.

Останати вести од Радио Милева