Радио Милева
дарежлив директор

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ ослабе 60 килограми, а Саша Поповиќ ветил дека ќе и плати операција за ослободување на вишокот кожа

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ ослабе 60 килограми, а Саша Поповиќ ветил дека ќе и плати операција за ослободување на вишокот кожа
фото: Марко Јовановиќ/принтскрин/јутуб/звезде гранда

Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, по операцијата на желудникот драстично ослабе, а сега откри дека Саша Поповиќ ќе плати за операцијата за отстранување на вишокот кожа.

Имено, Тодоровиќ важи за фаворит во музичкото натпреварување. Кога отишла на операција за намалување на желудникот, имала 142 килограми, а за девет месеци ослабела 60 килограми.

фото: Инстаграм

Таа планира да изгуби уште да ослабе, а потоа да замине на операција за отстранување на вишокот кожа која наводно ќе плати директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ.

– Сакам да ослабам уште 15 килограми, а потоа да се ослободам од вишокот кожа. Саша Поповиќ ми рече дека ќе ми помогне во се што ќе ми треба. Тој вети дека ќе плати за операцијата. Многу сум му благодарен за тоа – изјавил пејачката за „Хит информатор“.

фото: Инстаграм

Крстиња го смени начинот на исхрана и за појадок јаде: „Наутро ми се допаѓа нешто течно како супа“. Таа исто така ја прилагоди својата исхрана на ручек: “Риба и малку салата. Ништо зачинето затоа што ме боли стомакот”. За вечера јадела само неколку лажици супа.

Останати вести од Радио Милева