Радио Милева
Вистина или измислиза да опстанок?

Учесничката на „Задруга“ со страшна изјава: „Момчето се обиде да ме турне од тераса – ќе го тужам!“ (фото)

Учесничката на „Задруга“ со страшна изјава: „Момчето се обиде да ме турне од тераса – ќе го тужам!“ (фото)
фото:инстаграм/ања тодоровиќ 11

Учесник во „Задруга“, Ања Тодоровиќ, тврди дека нејзиното момче Јован Цвијетиќ Цвеле наводно ја нападнал и се обидел да ја истурка од терасата.

– Ќе го тужам Цвеле за обид за убиство! Штом излезам од шоуто, ќе го уништам! Тој се обиде да ме убие, да ме истурка од терасата. Ќе ми плати за тоа! Ќе го тужам и за сите пари што ги потрошив за него. Ќе ја уништам таа смрдеа! – им рече Ања на своите цимери.

Цвеле веднаш негираше дека сакал да ја повреди Ања и ја обвини дека лаже.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ✨ A N J A ✨ (@anjatodorovic11)

– Ова глупаво, Ања во бес знае да каже и да се согласи за сè. Се обидов да ја убијам?! Па, таа ме победи повеќе пати, и јас никогаш не возвратив. Кога станува збор за пари, позајмив за да можеме да живееме заедно и да можеме да платиме дел од сметките. Лаже затоа што е лута на мене – рече тој, пишува Хит Информер.

Инаку, целата тепачка започна кога Тодоровиќ дозна дека Цвијетиќ ја изневерил пет пати на почетокот на врската. Пред „Задруга“, Ања слушнала за неговите две измами, но неодамна беше откриено дека Цвеле бил со уште три девојчиња.

Останати вести од Радио Милева