Радио Милева
и предвидуваат блескава кариера

Убавината ја наследила од мајка си: Ќерката на Моника Белучи позираше за насловна страница (фото)

Убавината ја наследила од мајка си: Ќерката на Моника Белучи позираше за насловна страница (фото)
фото: тањуг/ап

Моника Белучи важи за една од најубавите жени, но и нејзините ќерки од бракот со Венсан Кесол се вистински убавици.

Познатата Италијанка беше во брак со францускиот актер од 1999 до 2013 година, а парот заедно доби две ќерки, Дева и Леона.

Некогашните сопружници маскимално се трудеа да ги заштитат ќерките од јавноста, а Дева пред пред две години заплива во манекенството.

16 годишната ќерка на Белучи неодамна позираше за насловната страница на магазинот „Еlle“. Моника со успехот на нејзината ќерка се пофали на социјалните мрежи, па насловната страница ја сподели на својот „Инстаграм“.

„Уште една насловна страница за мојата ќерка“, напиша покрај објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELLE (@ellefr)

„Преубава е како и нејзината мајка“, „Преслатка“, „Преубава девојка“ се само некои од коментарите кои може да се прочитаат.

Останати вести од Радио Милева