Радио Милева
Сестринско селфи

Убавината им е во гените: Ова е сестрата на Сања Кужет која досега не сте ја виделе (фото)

Убавината им е во гените: Ова е сестрата на Сања Кужет која досега не сте ја виделе (фото)
фото:сања кужет/инстаграм принтскрин

Сања Кужет, водителката на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ важи за една од најубавите жени во Србија, но малкумина знаат каква убавица е и нејзината сестра.

Во една прилика, на социјалната мрежа Инстаграм, Сања ја покажа својата сестра и може да се забележи дека нивната убавина навистина им е во гените.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

Тогаш Сања беше придружувана од нејзината сестра на концертот на Марија Шрифовиќ во Центарот Сава, каде што направија селфи, позирајќи со широка насмевка на лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

Сестрата на Сања има руса коса но се забележува дека и двете негуваат природен изглед.

Останати вести од Радио Милева