Радио Милева

Убавина од која погледот замрзнува: Ниедна не изгледаше како сењорита Милица на новогодишната ноќ (видео)

Убавина од која погледот замрзнува: Ниедна не изгледаше како сењорита Милица на новогодишната ноќ (видео)
фото:ммилица павловиќ/инстаграм

Младата српска музичка sвезда Милица Павловиќ, уште еднаш покажа зошто важи за една од најубавите и една од најуспешните пејачки в регионот, бидејќи опасно ја „затресе“ Будва за новогодишната ноќ, а изгледаше вонсериски.

Секси сењорита настапи во еден клуб во Будва, а со својата енергија и хитови направи ноќ за паметење.

Таа на сцената застанала половина час пред полноќ, а за дочекот на 2020 година имаше специјална креација од хрватски дизајнер, која за неа пристигна од Загреб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica) on

Фустанот со кристален корсет беше совршен за Милица и во преден план го истакна нејзиното згодно тело, па доби многу комплименти дека изгледа како кукла.

фото:милица павловиќ/инстаграм

Популарната пејачка по настапот се врати во Белград и за неколку часа замина директно во Златибор, каде ја повтори забавата!

Останати вести од Радио Милева