Радио Милева
Црн лебед

Убавина која плени и изглед за чиста десетка: Која е штипјанката што модно доминираше на сцената на „Ѕвездите на Гранд“? (фото)

Убавина која плени и изглед за чиста десетка: Која е штипјанката што модно доминираше на сцената на „Ѕвездите на Гранд“? (фото)
фото:марија данева/инстаграм принтскрин

Иако во домашните медиуми повеќе се посвети внимание на модното претставување на битолчанката Марија Груевска во „Ѕвездите на Гранд“, во никој случај не може да се заобиколи и сценскиот изглед на штипјанката Марија Данева.

Во популарното регионално музичко шоу, освен пеењето многу често се оценува и коментира изгледот на учесниците, а тоа најчесто е задача на Јелена Карлеуша.

Па така, во последната и најнова емисија од шоуто на сцената настапи и 20 годишната Марија Данева од Штип чиј ментор беше токму Карлеуша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Daneva (@danevaamarija)

Марија иако испеа одлично, немаше среќа да има доволен број гласови за да продолжи понатаму, но нејзината појава дефитивно не остана незабележано. Таа пред се има впечатлив лик, висока е и згодна како манекенка и изгледа како излезена од модна писта.

фото:принтскрин/јутјуб/ѕвездите на гранд

Марија се појави облечена во црна комбинација од панталони со висок струк и впечатливи волуменозни рамена кои наликуваа на крила. Инаку, според она што може да се види од социјалните мрежи, Марија живее и студира во родното Штип, а музиката е нејзина голема љубов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Daneva (@danevaamarija)

Пред да започне пандемијата со коронавирус, Марија имала свои настапи по клубови како дуо заедно со момчето на гитара Горан Тонев.

фото:марија донева/фејсбук принтскрин

Иако немаше среќа да продолжи понатаму во ЅГ, Марија ја доби целосната поддршка од своите следбеници, а ниту ние не се сомневаме дека оваа девојка нема да застане тука со музиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Daneva (@danevaamarija)

Во продолжение погледнете го нејзиниот настап од видеото на 1:13;28

Останати вести од Радио Милева