Радио Милева

Убавата Миранда Кер се породи, а го откри полот и името на бебето

Убавата Миранда Кер се породи, а го откри полот и името на бебето
фото:инстаграм/миранда кер

Познатиот модел и поранешен ангел на „Викторија Сикрет“, Миранда Кер (36), роди машко бебе кое го доби името Мајлс. Дека стана мајка, убавата Австралијанка се пофали на својот Инстаграм профил.

– Не можеме да ја скриеме возбудата поради тоа што станавме родители на момче. Ние сме многу среќни за Мајлс и ви благодарам на сите за вашите зборови за поддршка и честитки – напиша Миранда Кер, која го доби своето второ дете со сегашниот сопруг Еван Спигел (29).

Пред Мајлс, Миранда го роди синот, Харт, кој има една година.

фото:инстаграм/миранда кер

За потсетување, Миранда беше во брак со британскиот актер Орландо Блум (42) три години. Од првиот брак манекенката го има синот Флин, кој наполни осум години.

Останати вести од Радио Милева