Радио Милева

Убава како мама: Кетрин Зета Џонс и ќерката во првата заедничка модна кампања (фото)

Убава како мама: Кетрин Зета Џонс и ќерката во првата заедничка модна кампања (фото)
фото:инстаграм

Ќерката на познатите актери Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас, Керис Зета Даглас (16) стана вистинска убавица!

Имаме можност да го видиме тоа на насловната страница на шпанското издание на „Vanity Fair“, во кое мајката и ќерката имаат заедничка модна фотосесија.

фото:инстаграм

Овие две дами ја направија и првата заедничка кампања за модната куќа „Фенди“ и чантата наречена „Peekaboo“.

Видеото е направено во Рим, и ги прикажува Кетрин и Керис како се облекуваат и прикажуваат разни верзии на оваа хит торба од добро познатиот бренд.

фото:инстаграм

– Поминавме одлично време на сетот. Имаме слично чувство за хумор, затоа секогаш се смееме кога сме заедно. Таа е најсмешната личност што ја познавам “, рече Керис за нејзината мајка.

Младата Керис е на добар пат да стане успешна и позната како нејзината мајка и татко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones) on

Останати вести од Радио Милева