Радио Милева

Уапсен Гаги Ѓогани: При претрес на полицијата кај него биле пронајдени наркотици

Уапсен Гаги Ѓогани: При претрес на полицијата кај него биле пронајдени наркотици
фото:гаги шогани/инстаграм

Пејачот танчар и учесник во реланото шоу „Задруга 3“ , Гаги Ѓогани, бил уапсен во средата, околу 20 часот, бидејќи со себе имал недозволени супстанции, пишува Ало.рс.

Тој бил пресретнат од полицијата во близина на мостот на Пупин и при претресот биле пронајдени две ќесички кокаин.

Гаги наводно за време на акцијата бил многу груб кон полицијата.

Во тој период медиумите комуницираа со неговата сестра нада која изјави дека не е запозната со случајот.

 

View this post on Instagram

 

Najlakše je biti SMRAD nauči da budeš ČOVEK. To će ti biti najveći uspeh u životu.

A post shared by Gagi Djogani (@gagiidjogani) on

Подоцна вечерта, тој бил виден пред полициската станица во Земун, каде што биле и членови на неговото семејство, кои дошле да го земат и го однесат дома.

Гаги наводно признал дека дрогата била за лична употреба и бил ослободен да се брани од слобода, но ќе биде изведен пред судија и против него ќе се спроведе истрага.

Останати вести од Радио Милева