Радио Милева
рекетар...

Уапсен братот на Сека Алексиќ (ФОТО)

Уапсен братот на Сека Алексиќ (ФОТО)

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсија Неџад Рамиќ (1978), роден брат на познатата фолк пејачка Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнудување пари.

Се сомнева дека тој, во неколку наврати, доаѓал во една продавница во Стара Пазова и заканувајќи му се барал од сопственикот да исплати му 2.000 евра. За време на апсењето, кај осомничениот била пронајдена  парична банкнота од 500 евра.

По наредба на надлежниот обвинител, на Неџад му било одредено да биде задржан  48 часа, по што тој ќе биде доведен во Основното јавно обвинителство во Стара Пазова зашто заработил кривична пријава.

Останати вести од Радио Милева