Радио Милева
се' уште со последици...

ТВ водителката Николина Пишек се соочува со страшни проблеми: „Имам вртоглавици и го губам помнењето…“ (ФОТО)

ТВ водителката Николина Пишек се соочува со страшни проблеми: „Имам вртоглавици и го губам помнењето…“ (ФОТО)

ТВ водителката Николина Пишек и нејзината шестгодишна ќерка Уна трпат страшни последици од труење со јаглерод моноксид!

Четири месеци откако едвај преживеаја по пукањето на цевката за гас, двете сè уште имаат сериозни здравствени проблеми.

Сè уште ги трпиме последиците. Имам вртоглавица, проблеми со меморијата, на моменти го губам помнењето, мојот вид е заматен… Се’ уште постои опасност од добивање на белодробна емболија. Лекарите ми рекоа дека ми се оштетени белите дробови, иако сум непушач и спортувам. Имам отежнато дишење и дишам плитко. Исто така, треба да го проверам срцето затоа што добивам тахикардија. Јаглерод – моноксидот прави трајно оштетување на органите“ – вели водителката. Таа додава дека и нејзината ќерка претрпела сериозни последици:

„На Уна и се установени промени во мозокот. Тој ќе мора да се подложи на третмани во хипербарична комора за време на која се вдишува 100 процентен чист медицински кислород, кој може да го обнови организмот. Се надевам дека на крајот сè ќе биде добро“ – раскажува загрижената водителка.

Фото: Инстаграм принтскрин/nikolina_pisek

Останати вести од Радио Милева