Радио Милева

Турските новинари го „фатија“ на лице место: Сопругот на Дилара од „Парампарче“ во прегратките на непозната русокоса (видео)

Турските новинари го „фатија“ на лице место: Сопругот на Дилара од „Парампарче“ во прегратките на непозната русокоса (видео)

Гледачите на турските серии се сеќаваат на убавата актерка Ебру Озкан која ја играше улогата на Дилара во серијата „Парампарче“.

Веќе е познато дека таа во 2016 година се омажи со својот колега, актерот Ертан Шабан кој е роден во Скопје, а во месец јануари ја добија својата ќерка Бирчик.

фото:инсатграм

Турските медиуми секогаш во чекор ги следат познатите, па така беше и овој пат кога го „уловија“ Ертан во друштво на еден свој колега и непозната русокоса додека седат во едно кафуле.

фото:принтскрин/јутјуб

Најпрвин тие разговараат, а потоа почнуваат да се прегрнуваат и стануваат се поблиски.

Кога забележаа дека ги снимаат, жената се потруди да се тргне од камерите и да го сокрие своето лице, додека Ертан на новинарот му кажа:

фото:принтскрин/јутјуб

 

-Не правете бесмислици. Видете пријатели, јас сум оженет човек и имам дете, не може да има такво нешто, вели Ертан и продолжува да ги убедува новинарите да не објавуваат.

фото:принтскрин/јутјуб

Сепак, ова е главна тема во турските медиуми, а видео снимката кружи на интернет.

Останати вести од Радио Милева