Радио Милева

Турската актерка попозната како Хурем Султан го покажа задникот во танга на „Кански филмски фестивал“ (фото)

Турската актерка попозната како Хурем Султан го покажа задникот во танга на „Кански филмски фестивал“ (фото)
фото:инсатграм

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72-от Меѓународен филмски фестивал во Кан.

Овој значен настан во Франција ќе трае до 25-ти мај, а за Златна палма ќе се натпреварува 21 филм. На црвениот килим се појавија голем број познати актер меѓу кои и турската актерка Мерием Узерли или попозната како Хурем Султан.

фото:инсатграм

Мерием секоја година е гостинка на фестивалот, а овој пат на црвениот килим се појави во сензуална и романтична транспарентна тоалета од која се гледаше нејзиниот задник стегнат во танга корсет.

фото:инсатграм

За ова свое појавување, таа се пофали на профилот на Инсатграм каде доби бројни пофалби од обожавателите.

Останати вести од Радио Милева