Радио Милева

Трудничкиот живот баш и годи: Александра Пријовиќ на Јамајка позираше гордо (фото)

Трудничкиот живот баш и годи: Александра Пријовиќ на Јамајка позираше гордо (фото)
FOTO: DAMIR DERVIŠAGIĆ

Популарната пејачка Александра Живојиновиќ, позната под презимето Пријовиќ, ужива во трудничките денови, откако дозна дека таа и сопругот Филип го очекуваат првото дете.

Во семејтвото Живојиновиќ доаѓа првото внуче и тоа машко, што брачната двојка посебно ја разнежни.

Пејачката која инаку е единица, заплакала кога и соопштиле дека ќе роди машко, а радоста поради тоа не ја криеше ниту нејзиниот сопатник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on

Познатата двојка моментално летува на Јамајка, а младата идна мама не ја пропушта приликата секој момент да го забележи со фотографија и да ја сподели со фановите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on


Судејќи по објавите, трудничкиот живот баш и годи. Иако е во четвртиот месец од бременоста, стомакот се уште не и се познава.