Радио Милева
Модна инспирација за бремени

Трудница со стил: Водителката Александра Илиевска брои ситно до породувањето, но и на крајот од бременоста изгледа модерно и шик (фото)

Трудница со стил: Водителката Александра Илиевска брои ситно до породувањето, но и на крајот од бременоста изгледа модерно и шик (фото)
фото:александра илиевска/инстаграм/принтскрин/јордан колевски

ТВ водителката Александра Илиевска наскоро ќе стане мајка на своето прво дете и со сопругот Александар ќе се реализираат во улогата на родители.

Александра се уште го крие полот на бебето, за што очигледно ќе дознаеме по породувањто.

Идната позната мама брои ситно до големиот чин кога првпат ќе го земе го раце своето чедо, а во меѓувреме на социјалните мрежи е доста активна во објавување на моменти од своите труднички денови.

Стомачето веќе убаво се гледа, а таа ужива во бременоста и тоа да позира во модерни комбинации што одлично и прилегаат.

Очигледно нема проблем со килограмите, па може да си долзволи и тесни фустанчиња надополнети со шик есенско-зимски капутчиња.

Очигледно не и пречат ниту високите потпетици, но кога е низ град, таа преферира рамни чизмички кои се модерни и удобни.

За идните мамички, Александра е вистинска модна инспирација.

Останати вести од Радио Милева