Радио Милева

Три месеци откако холивудската актерка се удави спасувајќи го синот, нејзиниот сопруг е во врска со сестра и!

Три месеци откако холивудската актерка се удави спасувајќи го синот, нејзиниот сопруг е во врска со сестра и!
фото:инсатграм

Актерката Наја Ривера (33) почина во јули годинава, кога падна од чамецот со својот син – успеа да го спаси синот, но не и себе – се удави.

Беше започната потрага по Ривер – таа беше наведена како исчезната, а детето, кое беше пронајдено само во чамецот, им рече на спасувачите дека „мама отишла да плива и не се вратила“.

фото:инсатграм

Тажната вест дека се удавила пристигнала по неколкудневно пребарување.

Ѕвездата од серијата „Glee“ зад себе остави син, сопруг со кој се разведе непосредно пред трагедијата нејзините родители и сестра. Сега доаѓа веста дека сопругот и сестрата се заедно!
Актерот Рајан Дорси (37) по трагедијата се зближи со сестрата на Наја, моделот Ники (25), а парот наводно веќе започнал да живее заедно.

фото:asteromega

Наводно, двојката ќе го одгледа заедно синот на Ривер, кој има пет години.

Останати вести од Радио Милева