Радио Милева

Три генерации: Катарина Ивановска позираше заедно со мајка си и својата мала наследничка, ќеркичката Кира (фото)

Три генерации: Катарина Ивановска позираше заедно со мајка си и својата мала наследничка, ќеркичката Кира (фото)
фото:инстаграм/катарина ивановска

Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за таканареченото запознавање со останатите.

Макекенката Катарина Ивановска пред неполн месец стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќеркичката Кира, а веќе таа и мама се заедно во прошетка.

На Катарина не и требаше да помине многу време за таа да се активира и да ја изненсе својата малечка наследничка надвор и да ја замеша меѓу народ,а да ја заобиколи праксата на повеќето мајки, особено во регионот.

 

Викендов излегоа низ прошетка нис старата скопска чаршија заедно во баба Вера, мајката на Катарина, која за фотогорафијата напиша: „Три генерации, баба, мајка, ќерка на семеен викенд“, пишува македонската убавица која неодамна во едно интевју изјави дека заслужувала да има девојче кое ќе ја наследи.

За професијата никогаш не се знае какви афинтитети ќе покажат децата ама за убавината веруваме дека Кира ќе биде како мама.

Останати вести од Радио Милева