Радио Милева

Тренд во Америка: Ова ги поминува сите граници на вкусот – девојките одат по забави речиси голи (фото)

Тренд во Америка: Ова ги поминува сите граници на вкусот – девојките одат по забави речиси голи (фото)
фото:инсатграм@whiteowlaerial

„Коачела“ фестивалот дефинитивно е најпознатиот во Америка.

Картите се распродаваат една година однапред, бидејќи сите добро занат дека станува збор за најдобрата забава и уметничко случување на тие простори.

„Коачела“ фестивалот запона да се одржува во 1999 година во калифорнија, а оваа година трае од 12-ти до 21 април.

Со оглед дека температурата е околу 40 степени целзиусови, девојките се речиси голи, а ги покриваат само интимните делови, а бикините веќе се минато.

Оддалечен само два часа од Лос Анџелес, фестивалот мами бројни познати ѕвезди да дојдат најголемата забава на годината.

Освен инди и рок бендови, „Коачела“ ги обединува и поп музиката, електронската и рап, па во текот на првиот викенд, фестивалот го посетија Ариана Гранде, Селена Гомез, карди Би и Кети Пери.

фото:инсатграм