Радио Милева

„Треба да посетиш психијатар“: Фановите ја нападнаа Меган Маркл поради еден гест со кој го покажа вистинското лице

„Треба да посетиш психијатар“: Фановите ја нападнаа Меган Маркл поради еден гест со кој го покажа вистинското лице
фото: Профимедиа

Фановите на Меган Маркл ја обвинија дека ги брише коментарите на фотографиите, а се започна откако војвотката и војводата се одлучија да го напуштат кралското семејство.

Имено, како што пренесуваат странските медиуми на „Инстаграм“ профилот на Меган и Хари е преполн со негативни коментари откако парот се одлучи да се повлече од кралските должности.

Имено на нејзината последна објава која е насловната страница на „Вог’ предизвика општ хаос, па се нижеа негативни коментари, а наводно Меган ги избришала.

фото: Профимедиа

„Треба да посетиш психијатар и да престанеш да се играш со социјалните мрежи. Не го заслужуваш овој профил. Направи си сопствен, промовирај си и заработи пари од него, а не од кралското семејство.Биди финасиски независна“  и порачаа на Меган Маркл.

фото: Профимедиа

Имаше коментари на корисници кои потврдија дека нивните претходни коментари исчезнале.

„Да, мојот коментар е избришан, а напишав дека има лош вкус за уредување“ гласи еден од коментарите.

„Каде се сите негативните коментари со преку 200 лајкови? Навистина е безобразно да дозволите да коментирање, а потоа да ги бришете коментарите“ порачаа следбениците на социјалните мрежи.

Останати вести од Радио Милева