Радио Милева

„Треба да ја следи Цеца“: Киа Коцкар и врати на нападите на Карлеуша

„Треба да ја следи Цеца“: Киа Коцкар и врати на нападите на Карлеуша

Некогашната стујардеса, а потоа победничка на реалното шоу „Задруга“, Киа Коцкар заплива во музичките води при што наиде на многу критики од поп дивата Јелена Карлеуша.

Во интервју за „Glossy“, Киа откри што мисли за нападите на Јеца.

„Не е фер тоа што го прави. Таа и нејзината мајка беа во реално шоу, исто како и јас. Настапувам во клубови каде што настапува и таа. Искрено, не се замарам со тоа. Не знам зошто жената се занимава со мојот лик и моето дело, кратко прокоментира победничката на „Задруга“ и додава:

„Мислам дека Јелена треба да го следи примерот на Цеца, ете тоа е мојот коментар на сите навреди.

 

View this post on Instagram

 

My mother told me to be a lady. And for her, that meant be your own person, be independent.

A post shared by K I J A K O C K A R (@kija_kockar__official) on